Digitální tisk


Chci tisknout

Digitální tisk – Canon imagePRESS C1+

Digitální tisk je způsob tisku, který umožňuje bez dalšího mezikroku vytvořit tiskovinu přímo z počítače, a to již od jednoho kusu. Digitální tisk v současné době nahrazuje ofsetový tisk zejména pro publikace v malých nákladech. Digitální tisk je ve většině případů prováděn na bázi laserového tisku suchými tonery.

Digitální stroje jsou schopny tisknout podobně a v některých ohledech stejně kvalitně jako ofsetové tiskové stroje. Jediné, co je z hlediska tiskového výstupu od ofsetového tisku odlišuje, je složení barvy a způsob nanášení barvy na papír.

Největšími výhodami digitálního tisku je rychlost nutná ke zpracování zakázky, nízké celkové náklady při tisku malého množství kusů a lepší kontrola před tiskem, lze jednoduše vytisknout kontrolní nátisk, který je tištěn na stejném stroji jako výsledný tisk.

Jedním z hlavních omezení digitálního tisku je tisk na strukturované papíry, který není možný, vyšší cena pro vyšší náklady (od stovek kusů) a také nemožnost tisku v přímých barvách.

Nejběžnější zakázkou digitálního tisku je v malých nákladech například: tisk letáků, plakátů, katalogů a brožur, tisk vizitek a další.

Produkty

tiskopisy, letáky, katalogové listy, samolepky, vizitky, dopisní papíry, brožury, vstupenky, stravenky, novoročenky, svatební oznámení

Gramáž

90 – 300 g

Tiskový formát

A3++

Tisková příprava

grafická a DTP příprava

Ceník ke stažení

Papír

Color Copy LK, MK a dle aktuální nabídky

Dokončovací a speciální práce

vazba V1 přímo ve stroji, možnost děrování a sešívání opět přímo ve stroji; vrtání,perforace, lepení nebo šití do bloků